FOLIE HAFCIARSKIE

To specjalistyczne produkty znacząco podnoszące jakość haftu. Wyróżniamy hydrofolie, termofolie oraz folie wielozadaniowe.

Hydrofoli używamy przede wszystkim na materiałach typu „polar”, aby haft nie zapadał się w strukturze materiału. Można jej także użyć jako wierzchniej warstwy stabilizującej, przy hafcie na cienkich dzianinach czy koszulkach polo. Wyjątkiem jest hydrofolia AVALON ULTRA, która służy do produkcji haftów koronkowych.

Termofolia służy do naprasowywania naszywek na wyroby gotowe. Jest ciekawą, tańszą i szybszą alternatywą dla przyszywania. Odpowiednio przygotowany emblemat (zaokrąglone rogi), przymocowany do kurtki za pomocą termofoli, jest estetycznym i trwałym elementem wyróżniającym jej właściciela.

Folia Madeira AS Film, jest produktem o dwojakim zastosowaniu. Może być używana zamiast flizeliny. Usunięcie jej na tzw. „patelni” powoduje, że lewa strona haftu jest całkowicie czysta. Niezastąpiona przy haftowaniu na bardzo cienkich, prześwitujących materiałach, używanych do produkcji damskiej konfekcji. Drugim, dużo ciekawszym zastosowaniem, jest użycie jej do produkcji małych naszywek i emblematów. Dzięki temu, bardzo małe elementy, o skomplikowanych kształtach (np.: zielony krokodyl), nie są problemem. Dodatkową zaletą naszywek wydzieranych z folii, jest ich krawędź, wyglądająca jak wykończona overlockiem.